Get Adobe Flash player

Realizacje i zamierzenia

Podstawowym przedmiotem działania Spółki jest wykonywanie robót ogólnobudowlanych, związanych ze wznoszeniem budynków wielorodzinnych oraz wynajem mieszkań.

Na działce 2-hektarowej, później nazwanej Osiedlem Letnim przy ul. Jasnej w Ząbkowicach Śląskich zaplanowano budowę osiedla mieszkaniowego. W lipcu 2002 roku zakończono budowę budynku 24 ? rodzinnego. Budynek powstał przy udziale kredytu ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Wysokość kredytu nie może przekroczyć 70% wartości przedsięwzięcia. Pozostałe 30% to wkład własny inwestora, pokryty wpłatami partycypacyjnymi przyszłych lokatorów, oraz udziałem Gminy Ząbkowice Śl.

Według podobnych zasad w grudniu 2003 roku, lipcu 2005 roku, oraz grudniu 2007 roku oddano do użytkowania trzy następne budynki o konstrukcji i architekturze zbliżonej do siebie. Obecnie w powstałych już budynkach zamieszkuje 96 rodzin.

Niestety w 2008 r. został rozwiązany Krajowy Fundusz Mieszkaniowy, co doprowadziło do odstąpienia od programu rządowego jaki był wówczas oferowany. TBS?y w całym kraju znalazły się w trudnej sytuacji, ponieważ nie mogły korzystać z preferencyjnych kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego. Spółki nie mogły tym samym powiększać swoich zasobów mieszkaniowych. 

TBS Ząbkowice Śl. Sp. z o.o. w 2013 r. rozpocznie inwestycję (część projektowa) polegająca na budowie budynku wielomieszkaniowego na Osiedlu Letnim we własnym zakresie na wynajem.

300153
Twoje IP: 44.212.99.208
Dziś jest: 2024-04-21

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.