Get Adobe Flash player

Informacja dla przyszłych najemców nowego bloku TBS

INFORMACJA O BUDOWIE NOWEGO BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO NA OSIEDLU LETNIM W ZĄBKOWICACH ŚL.

 

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ząbkowice Śląskie Sp. z o. o. informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkania w ramach pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania dla mieszkań budowanych z wykorzystaniem finansowania zwrotnego i wsparcia z Funduszu Dopłat


Wniosek o przydział mieszkania na zasadach najmu w nowym budynku będzie do pobrania na stronie internetowej www.zabkowiceslaskie.pl i www.tbs-zabkowice.pl oraz dostępny w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich (ul. 1 Maja 15) oraz siedzibie TBS Ząbkowice Śl. Sp. z o.o. (ul. Jasna 44)

Wnioski można składać od dnia 24 stycznia 2022 roku do dnia 28 lutego 2022 roku w godzinach od 7.00 do 15.00 (w każdy poniedziałek od godziny 7.00 do 18.00) w Biurze Obsługi Interesanta w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. 1 Maja 15 w Ząbkowicach Śląskich.

Szczegółowe informacje związane z budynkiem, sposobem i terminem podpisywania umów najmu oraz wpłaty partycypacji i kaucji można uzyskać w siedzibie Towarzystwa Budownictwa Społecznego Ząbkowice Śl. Sp. z o.o. (ul. Jasna 44) lub pod numerem telefonu: 663 977 993

Wnioski o zawarcie umowy najmu będą ewidencjonowane według kolejności ich wpływu i oznaczane datą oraz godziną wpływu

 

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ząbkowice Śl. Sp. z o. o. przy ul. Jasnej 44 w Ząbkowicach Śląskich informuje o rozpoczęciu budowy nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego na Osiedlu Letnim w Ząbkowicach Śl.

Budynek będzie czterokondygnacyjny (parter + 3 piętra), podpiwniczony z komórką lokatorską przypisaną do każdego mieszkania, a także zapewnione będą miejsca parkingowe.
W budynku znajdować się będą 24 lokale mieszkalne przeznaczone na wynajem. Mieszkania będą 1, 2 i 3 pokojowe o metrażu:

  • mieszkania 1 pokojowe o metrażu ~ 38 m²,
  • mieszkania 2 pokojowe o metrażach ~ 47 m² oraz 56 m²,
  • mieszkania 3 pokojowe o metrażu ~ 68 m².

W ramach rozpoczętej inwestycji powstaną mieszkania o wysokim standardzie, wykonane "pod klucz". Najemca będzie mógł zamieszkać bez konieczności przeprowadzenia prac wykończeniowych.

W mieszkaniach zamontowana będzie armatura łazienkowa, dodatkowo kuchnia wyposażona będzie w kuchenkę oraz zlewozmywak z szafką. W pokojach podłogi wykończone będą panelami, natomiast w kuchni i łazience płytkami gresowymi.

W mieszkaniach należy wstawić tylko meble.

Jednocześnie informujemy, Stawka za czynsz za 1 m² powierzchni użytkowej lokalu wynosić będzie 13.00 zł.

Maksymalna wysokość miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego nie może przekraczać wysokości, o której mowa w art. 7a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń (Dz. U. z 2020 r. poz. 508 oraz z 2021 poz. 11 i 223).

Dodatkowo wymagana będzie wpłata partycypacji i kaucji po wyłonieniu osób przewidzianych do zamieszkania. Wysokość partycypacji wynosić będzie 7,34 % wartości inwestycji, natomiast kaucja to dziewięciokrotność czynszu.

Zestawienie lokali mieszkalnych partycypacja kaucja

tabela

Inwestycja realizowana jest przy udziale rządowego programu wspierania budownictwa czynszowego tzw. finansowanie zwrotne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat z BGK.

Najemcy lokali mieszkalnych będą mogli ubiegać się o dopłaty do czynszu (na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania – Dz.U.2018, poz. 1540 ze zm.).

RZUTY POSZCZEGÓLNYCH PIĘTER: 

01-parter 02-1pietro 03-2pietro 04-3pietro

Załączniki:

 

303823
Twoje IP: 44.200.86.95
Dziś jest: 2024-05-26

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.